V petek, 28. septembra 2018 smo na Osnovni šoli Mokronog praznovali evropski dan jezikov. V mali dvorani je potekala prireditev, kjer so se prvi predstavili drugošolci s pesmico v angleškem jeziku. Prireditev je nato popestril mladinski pevski zbor z angleško pesmijo Somewhere over the rainbow. Učenci 7. razreda so pripravili minuto gibanja v več različnih jezikih. Izpolnjevanje gibalnih vaj z navodili v tujih jezikih je bil kar pošten izziv. Ko smo se dobro razgibali, so nam spomine obudili posnetki z Dunaja, na katerih so učenci prikazali znanje nemščine ob opisih kulturnih znamenitosti z lanskoletne ekskurzije. Za konec sta učenki 7. razreda, Ana Gregorčič in Eva Maver, zrecitirali avtorsko pesem o jezikih.

Prireditev ob evropskem dnevu jezikov smo dopolnili z dejavnostjo ob evropskem tednu gibanja. Zbrali smo se v športni dvorani, kjer smo se učenci in učitelji dobro razgibali ob vodenih vajah našega športnega učitelja, predvsem pa smo se zabavali.

Učenke 8. b razreda: Nika Tijana Grabnar, Anja Ljubešek, Karin Dolenšek