V šolski svetovalni službi smo v soboto, 2. 6. 2012, organizirali brezplačno nagradno ekskurzijo za učence 4. in 5. razreda, ki so v tem šolskem letu vestno obiskovali dejavnosti, namenjene nadarjenim učencem.

IMG 4012

Ob 9. uri smo se odpeljali proti Krškemu, kjer sta nas po okusni malici ob 10. uri že pričakala naša vodiča Garcia in Radko. Radovedni smo se podali v interaktivni – multimedijski center Svet energije, ki ga je lani odprlo podjetje Gen energija. Na začetku smo si ogledali kratek film o nastanku ter pomenu energije in elektrike, nato pa smo ob vodstvu vodiča in ogledu razstave pridobivali novo uporabno znanje o vrstah elektrarn, videli, od kod prihaja elektrika v vtičnico, se poizkusili v vlogi dipečerja … Videli smo tudi, kako izgleda jedrski reaktor Krško od znotraj (na maketi seveda) in opazovali način delovanja sončnih celic. Nato pa smo se spustili eno nadstropje nižje, kjer je na nas čakalo še mnogo eksperimentov. Preizkusili smo delovanje magnetnega polja, ustvarili prave strele in našega učenca Maksa izpostavili napetosti 600 000 W (ne skrbite, z njim ni bilo nič narobe). Proti koncu našega obiska smo spoznali še nekaj o radioaktivnosti, nato pa se polni navdušenja odpravili proti domu.

IMG 3990   IMG 3998 IMG 3984 IMG 4018