V petek, 16. 10. 2020, so prvošolci ponovno obiskali šolsko knjižnico, kjer sta jih pričakali šolska knjižničarka in knjižničarka Mojca iz Knjižnice Pavla Golie Trebnje. Knjižničarka se je z učenci pogovarjala o prijateljstvu. Najprej so učenci uživali v igri »Kdor ima rad«, potem pa so spoznavali še živali z igro »Ugani žival«. Učenec, ki je imel skrito žival, je moral zastavljati vprašanja ostalim učencem. Učenci pa so lahko odgovarjali z da ali ne. Prvošolci so bili uspešni pri ugibanju živali in so po vseh odkritih živalih poslušali pravljico na filcu avtorja Smriti Prasadam-Halls z naslovom Otoček. Učenci so uživali ob poslušanju pravljice in se veselijo ponovnega snidenja s pravljico v knjižnici.