V ponedeljek, 11. 2. 2019, smo izvedli šolski otroški parlament. Predstavniki razredov, ravnateljica, pomočnica ravnateljice in mentorica OP smo pregledali dosedanje delo in izboljšave. Dosegli smo veliko, najbolj smo ponosni na nove garderobne omarice v šoli v Mokronogu in novo telovadnico ter druge prostore na POŠ Trebelno. Veliko stvari pa bi še radi izboljšali, da bi se učitelji in učenci v prihajajočih letih v šolskem okolju počutili še boljše.

Odločili smo se, da bi se vsi učenci dejavno vključili v izboljšanje razmer. Zato bi se letos preizkusili v prostovoljstvu. V drugem delu parlamentarnega srečanja so se  predstavniki razredov na delavnicah lotili spoznavanja prostovoljstva, pripravili so gradivo o prostovoljstvu, ki ga bodo predstavili svojim sošolcem in jih spodbudili, da se odločijo za prostovoljsko akcijo.