World Scholar’s Cup je mednarodno tekmovanje iz angleškega jezika, ki je v soboto, 2. 2. 2019, potekalo na OŠ Danile Kumar v Ljubljani, v nedeljo, 3. 2. 2019, pa v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma. V soboto se nas je 460 šolarjev pomerilo v debati v angleškem jeziku ter v pisanju spisa, v nedeljo pa smo se po skupinah v obliki kviza pomerili v znanju iz 6 tem. Najpogumnejši so predstavili svoj talent na odru Cankarjevega doma, kar je bilo zelo zabavno.
Iz naše šole smo se tekmovanja udeležili v dveh skupinah: v 1. skupini (iz 8. a razreda): Manca Penca Kocjan, Jaka Zupančič in Natalija Saje, v 2. skupini (iz 8. b razreda): Nika Tijana Grabnar, Karin Dolenšek in Nejc Borštnar. Vsak od nas je dobil najmanj eno medaljo, nekateri pa tudi pet, ter ljubko alpako, ki nas bo spominjala na prijeten dogodek. Tekmovanje se je za nas končalo dobro, saj smo se uspešno uvrstili na globalno raven, ki pa bo potekala med poletnimi počitnicami.

SLike si lahko ogledate tukaj

Nika Tijana Grabnar in Karin Dolenšek, 8. b