V tednu otroka, od 1. do 5. oktobra, je bil tudi za učence OŠ Mokronog poseben teden. Na šoli smo gostili gospo Niko in gospoda Aleša iz društva BIOEXO. Obisk je bil poseben zato, ker sta s seboj prinesla tudi male živali, ki smo jih bili zelo veseli. Otroci so lahko pobožali, prijeli in pobliže spoznali kače, ptičjega pajka, bradato agamo, ščurka, činčilo, kunca, hrčka, tenreka, mongolska skakača, belo miš in podgano. Dan nam je zelo hitro minil in vsi smo zelo uživali. Bili smo zelo pogumni, saj smo se vsi dotaknili prav vseh živali.

Poleg spoznavanja živali pa so se učenci v tem tednu vsakodnevno srečevali s pravljicami, pripravljali zdrave napitke, veliko so ustvarjali (z naravnimi materiali, različnimi gradniki, iz papirja, gline …), imeli pa so tudi igralni dan.