Tudi v letošnjem šolskem letu smo aktivno sodelovali v projektu Tek podnebne solidarnosti.

Tekli smo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo. Ob tem smo s pretečenimi kilometri pomagali graditi kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja (dolžina ekvatorja je 40.075 km). V OPB smo redno prebirali članke o Afriki (le-te smo imeli v večnamenskem prostoru na steni), ter se pogovarjali o revščini, pomanjkanju vode, hrane, o boleznih, o tem, kaj lahko sami naredimo, da bo svet lepši.

Tekli smo v vrtcu, v šoli pri pouku ŠPO (skozi vse leto), po pouku in doma; tekli smo otroci, učenci, učitelji in starši. In ZMAGALI!!! Pretekli smo 5.500,000 kilometrov.