V petek, 21. 9. 2018, so v Mariboru podelili najprestižnejša priznanja na področju osnovnošolskih kulturnih dejavnosti. Izbor pripravlja Javni sklad RS za kulturne dejavnosti. Podeljenih je bilo 12 nagrad, predsednik države g. Borut Pahor je OŠ MOKRONOG podelil naziv
najbolj kulturna slovenska šola leta 2018.

Številne izjemne dosežke v zadnjem triletnem obdobju smo dosegli na gledališkem, lutkovnem, likovnem, glasbenem, literarnem in plesnem področju. Številni nastopi, projekti in bogate ustvarjalne dejavnosti so nas popeljale na sam vrh in nam prinesle naziv Kulturna šola 2018-2023.

Z velikim ponosom izrekam iskrene čestitke otrokom in strokovnim delavkam vrtca, učencem in strokovnim delavkam podružnične šole in učencem ter strokovnim delavcem šole v Mokronogu.

Zvonka Kostrevc, ravnateljica

vir: Radio Krka