Zadnji četrtek v decembru je ansambel devetošolcev mokronoške osnovne šole pripravil prijeten večer vsem obiskovalcem športne dvorane na Trebelnem. Muzik mašine, kot so se poimenovali mladi glasbeniki, skupaj igrajo in pojejo komaj pol leta, vendar pa so z veliko ljubezni do glasbe, predvsem pa s trdim delom in številnimi urami vaj v tako kratkem času uspeli pripraviti svoj prvi koncert. Predstavili so se z najlepšimi in najprepoznavnejšimi skladbami narodnozabavne glasbe, Tia Hvastija je na violino zaigrala skladbo Last Christmas, Pika Bebar in Ajda Nadrih pa sta ob spremljavi kitarista Tadeja Rajerja zapeli še pesem Ne bodi kot drugi. Skupino pa poleg že omenjenih pevk in kitarista sestavljajo še Lovro Recelj z bas kitaro, Miha Recelj s klarinetom ter Luka Starič s harmoniko.

Obiskovalce, ki so napolnili športno dvorano, je v imenu staršev mladih glasbenikov nagovoril Martin Starič, čestitke in spodbudne besede članom ansambla ter voščilo vsem prisotnim pa sta izrekla tudi ravnateljica OŠ Mokronog Zvonka Kostrevc ter župan Občine Mokronog-Trebelno mag. Franc Glušič.