1. september je dan, ko praznujemo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje jezikov. Evropski dan jezikov praznujemo zato, da seznanimo javnost z nujnostjo učenja jezikov, s čimer podpiramo večjezičnost in medkulturno razumevanje.

Učenci 9. razreda so imeli tehniški dan, kjer so spoznavali Evropo. Razdeljeni so bili v več skupin. Novinarji so napisali članek in fotografirali učence med delom. Pripravili so tudi spletni kviz Kahoot in kratek video posnetek o dogajanju na tehniškem dnevu. Ena skupina učencev je spekla jabolčni zavitek in mafine ter skuhala tradicionalni zeleni čaj, s katerimi so na koncu pogostili svoje sošolce. Pet skupin učencev je spoznalo spletno aplikacijo BookCreator, s pomočjo katere so ustvarili e-knjige o evropskih državah ter jih na koncu predstavili sošolcem.