V torek, 12. 3. 2024, so imeli šestošolci kulturni dan. Obiskali so koncert v Cankarjevem domu in Muzej za arhitekturo in oblikovanje v Ljubljani.

V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma so učenci poslušali koncert Ljudske teme v simfonični glasbi. Orkester Slovenske filharmonije je pod vodstvom dirigenta Tilna Drakslerja predstavil tri glasbena dela slovenskih skladateljev. Mlade poslušalce sta s svojim prihodom počastila dva (še živeča) skladatelja, katerih dela so izvajali, in sicer Jani Golob in Aldo Kumar.

Po koncertu so šestošolci kulturni dan nadaljevali v prostorih Muzeja za arhitekturo in oblikovanje. Najprej so si ogledali razstavo Struktura modernosti: iskanja Edvarda Ravnikarja. Gre za razstavo, ki predstavlja delo omenjenega slovenskega arhitekta. Po ogledu razstave so se učenci udeležili delavnice Lego kocke kot orodje za spoznavanje arhitekture. Iz lego kock so po skupinah skušali oblikovati Narodno in univerzitetno knjižnico (NUK) in Moderno galerijo.

Po sproščujoči delavnici in prijetnem izzivu se je kulturni dan šestošolcev zaključil in sledila je vožnja nazaj v Mokronog.

učiteljica: Tamara Žnidaršič