V petek in soboto je za učence sedmega razreda potekala Noč branja. Najprej smo se prelevili v prodajalce knjig in sošolcem skušali prodati svojo knjigo. Sledil je knjižni bingo in zanimiva igrica, v kateri smo morali nebesedno sodelovati. Po kratki malici in odmoru smo imeli delavnice na temo spletnega nasilja. Pogovarjali smo se o oblikah spletnega nasilja in možnih odzivih. Na to temo smo si ogledali tudi nekaj kratkih videoposnetkov in prebrali nekaj odlomkov iz knjige Tista noč. V spominu nam je najbolj ostalo reševanje Francija, pri katerem smo s skupnimi močmi pomagali bonbonu v obliki črva, da se ni utopil, in se pri tem zelo nasmejali. Sledil je težko pričakovan skrivnostni obisk. Obiskali sta nas psička Yusti in njena vodnica iz društva Tačke pomagačke. V njuni družbi smo se vsi sprostili in občudovali prelepo malo angleško hrtico. Za večerjo nas je šolska kuhinja pogostila z okusno večerjo. Nato je sledil filmski večer, na katerem smo si ogledali film Mularija in ob njem »grickali« prigrizke, nato pa je sledila kratka debata. Siti in polni vtisov smo zaspali na trdih blazinah in bili naslednji dan še hvaležnejši za svoje mehke postelje. Zjutraj sta nas s trdih ležišč v megleno jutro zbudila telovadba in okusen zajtrk. Kmalu je prišel čas slovesa od Noči branja, na kateri nismo toliko brali, temveč smo se neizmerno zabavali. Dobili smo majhno nagrado in priznanje, potem pa so nas starši peljali novim dogodivščinam naproti (domov spat).

Za izvedbo nepozabne noči branja se iskreno zahvaljujemo organizatorkam – učiteljicama Anji in Katarini ter knjižničarki Sandri. Upamo, da bomo naslednje leto ponovili izkušnjo. Posebna zahvala pa gre tudi naši prečudoviti kuhinji, ki je poskrbela, da nismo bili nikoli lačni.

Ela Moltara in Špela Završnik, 7.a