V četrtek, 14. 12. 2023 smo imeli četrtošolci OŠ Mokronog posebno in zelo odgovorno nalogo, na katero smo se skrbno pripravljali ves teden. Zaupali so nam okrasitev smrečice v sklopu prireditev in okrasitve Občine Mokronog-Trebelno. Smrečica stoji v parku pri škratih Mokronožcih. Naredili in ustvarili smo okraske iz naravnih in umetnih materialov, predvsem pa smo vsem, ki obiščejo Mokronog, želeli pričarati vzdušje z okraski, ki predstavljajo medenjake in sladke bonbone. Pri okraševanju smrečice je otrokom na pomoč priskočil tudi župan mag. Franc Glušič in njegovi sodelavci. Okraševanje je potekalo v prijetnem in sproščenem vzdušju. Otroci pa so zelo razveselili toplega čaja in slastnih, slanih in sladkih dobrot, ki so jih pripravile in postregle gospe Lojzka, Mimi in Marica iz Tavžentrož. Še toplo sonce nam je pomežiknilo in obljubilo lepe praznične dni. Komaj jih že čakamo!

zapisala Mateja Ćirić Jamnik