V petek, 14. 4. 2023, so imeli osmošolci kulturni dan. Seznanili so se s Plečnikovo Ljubljano in se udeležili glasbenega dogodka v Cankarjevem domu.

Deževni dan so učenci začeli s prijetno vožnjo do Ljubljane. Od Tivolija je skupino pot vodila preko Plečnikove gimnazije do NUK-a in Križank, pa vse do spomenika Napoleonu in liriji in do Plečnikove hiše. V primernih vremenskih pogojih bi osmošolce v nadaljevanju čakala vožnja z ladjico in voden ogled arhitektovih del iz tovrstne perspektive, a je slaba vremenska napoved načrte prekrižala, saj plovba po Ljubljanici ta dan ni bila mogoča. Prijetna vodička je osmošolce tako peš popeljala še na ogled nekaterih Plečnikovih znamenitosti v centru Ljubljane (Tromostovje, Tržnica, Čevljarski most …).

Po triurnem sprehajanju po deževni Ljubljani so si uče

nci nato v Cankarjevem domu ogledali še koncert Operno popotovanje od baroka do muzikala. Poslušali so nekatere odlomke znanih opernih glasbenih del, ki so jih spretno in doživeto izvedli Simfonični orkester RTV Slovenija in sopranistka Mojca Bitenc ter baritonist Marko Erzar pod vodstvom dirigenta Davorina Morija.

Po koncertu je tudi v Ljubljani prenehalo deževati in sprehod do avtobusa je tako minil prijetno brez spremljajočih dežnih kapelj.