V minulih tednih so potekale območne revije pevskih zborov, ki jih organizira trebanjska območna izpostava JSKD.

Na podružnični šoli v Dobrniču sta v četrtek, 30. 3. 2023, nastopila Mladinski pevski zbor OŠ Mokronog in združeni pevski zbor prvošolcev OŠ Mokronog in PŠ Trebelno. Nekaj dni kasneje, v sredo, 5. 4. 2023, sta se v OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert poslušalcem predstavila še dva šolska zbora: Otroški pevski zbor OŠ Mokronog in Otroški pevski zbor PŠ Trebelno.

Na obeh koncertih je skupno nastopilo kar 155 učencev naše šole, kar je svojevrsten pokazatelj kako naše učenke in učenci radi pojejo in se glasbeno kulturno udejstvujejo.

Dogodek je strokovno spremljala Janja Dragan Gombač, glasbena poznavalka in pedagoginja z mnogimi izkušnjami na zborovskem področju.

učiteljica: Tamara Žnidaršič

foto: Studio PraprotKa