V soboto, 13. 1. 2024, smo učenci 8. razreda, ki obiskujemo izbirni predmet šolsko novinarstvo, obiskali RTV Slovenija.

Ko smo prispeli v Ljubljano, smo se odpravili na Radio Slovenija, kjer smo se lahko preizkusili v vlogi čisto pravih radijskih novinarjev. Nastopili smo namreč v radijski oddaji za mlade, imenovani Hudo!, ki je bila na sporedu med 9. in 11. uro. Skupaj z gostjo Majo Kunšič in radijskim voditeljem Gašperjem Stražišarjem smo se pogovarjali o lutkovnem gledališču, poklicu lutkarja, igri, nastopanju, tremi … Spoznali smo, da je delo novinarjev vse prej kot lahko, a vseeno neizmerno zanimivo in zabavno.

Po koncu snemanja v studiu smo se odpravili skozi tunel na ogled Radia in Televizije Slovenije, kjer nam je voditelj Gašper pokazal, koliko ljudi, rekvizitov in truda je potrebnega, da nastanejo takšne oddaje, kot jih spremljamo po televiziji. Ogledali smo si dvorane in studie, kjer snemajo številne televizijske in radijske oddaje, in se veliko naučili o poklicu novinarjev in drugih ljudi, ki sodelujejo pri nastanku medijskih vsebin.

Domov smo se vrnili polni novih izkušenj in doživetij.

Špela Završnik, 8. a

Če ste nas zamudili, lahko oddaji prisluhnete v posnetku (klikni tukaj).

20240113_111502

Slika 1 of 26