Na prvi šolski dan je bilo na Podružnični šoli Trebelno zelo pestro in zabavno. Učenci so skupaj z učiteljicami pripravili prav poseben kulturni program, s katerim so prijazno sprejeli prvošolce. Novi učenci so pogumno pristopili k razredničarki Janji, ki jim je nadela rumene rutice, da bodo v prometu čim bolj varni.

Povezovalci so “zakuhali“ različne kulturne in glasbene točke, te pa so bile namenjene tudi otvoritvi nove, težko pričakovane, kuhinje, iz katere se je že širil omamen vonj. Prvošolce in njihove starše sta s spodbudnimi besedami nagovorila tudi ravnateljica Osnovne šole Mokronog, gospa Zvonka Kostrevc, in župan občine Mokronog-Trebelno, gospod Franc Glušič.

Šolsko dopoldne je hitro minilo, za “piko na i“ pa sta poskrbeli kuharici s sveže pečenimi mafini.