V petek, 14. 6. 2024, je na naši šoli potekala valeta generacije 2015─2024. Na njej so devetošolci izrazili svoje spomine na leta, ki so jih preživeli skupaj, ter se zahvalili vsem, ki so jih spremljali in podpirali na njej.

Skupnemu plesu so sledile pevske in glasbene točke ter filmi s predstavitvijo učencev. V drugem delu dogodka je ravnateljica Zvonimira Kostrevc podelila spričevala in priznanja ter se v govoru zahvalila staršem, strokovnim delavcem šole ter učencem  in s spodbudnimi besedami učence pospremila na novo pot. K besedi smo povabili tudi gospo podžupanjo, ob koncu pa je spregovorila še predstavnica Sveta staršev.

Uradnemu delu dogodka je sledilo druženje vseh udeleženih ob prigrizkih. Izrečenih je bilo veliko lepih besed in zahval, v pogovorih smo obudili spomine na številne prijetne dogodke prehojene poti.

Vsem devetošolcem želiva vse dobro na nadaljnji poti!

Razrednika: Jure Poljanec in Marjetka Ganc